Vířivky

Přikloníte se na stranu nafukovacích nebo skořepinových vířivek? Ukážeme vám hlavní rozdíly!

Redakce
2 února, 2021
Zahradní vířivka

Vířivka působí blahodárně na lidský organismus. Není náhodou, že se stává čím dál více využívanou. Možná si říkáte, že nejste milionáři, abyste si mohli domů pořídit vířivku, realita je už ale někde jinde. Vířivky jsou již dostupné i pro průměrně vydělávajícího občana. Velkou roli hraje typ vířivky, který si chcete pořídit. Na trhu je jich velké množství, ale jaký je mezi nimi rozdíl? Můžete se dostat do situace, že si budete vybírat mezi skořepinovou a nafukovací vířivkou. Po které sáhnout, kde hledat největší rozdíly mezi nimi? V tomto článku se na rozdíly podrobně podíváme.

Jednoduchost nafukovacích vířivek hraje prim

Při podrobnějším pohledu na nafukovací a skořepinové vířivky si nemůžete nevšimnout jednoho zásadního momentu. Nafukovací vířivky jsou samy o sobě jednoduché a jejich montáž zvládne snad úplně každý během chvíle. U skořepinových vířivek se setkáte často se složitou instalací. Vedle toho navíc musíte mít i připravené místo, kam budete chtít skořepinovou vířivku umístit. Ve většině případů jsou pak potřeba stavební úpravy. V případě, že si chcete vířivku umístit například na zahradu, musíte upravit terén a někdy dokonce i vykopat díru na zasazení. Nafukovací vířivky nepotřebují odbornou instalaci. Když bychom to zjednodušili, stačí vám nafukovací vířivku koupit, přivést a svépomocí postavit. Následně vířivku napustit, nahřát a hurá můžete relaxovat. Instalace vám nezabere příliš času.

domaci nafukovaci virivka scaled

Zásadní rozdíl je v umístění vířivek

Při výběru vířivky hraje důležitou roli, kde bydlíte. Stejně tak důležité je, kde budete chtít vířivku využívat. Zásadní rozdíl mezi nafukovací vířivkou a skořepinovou vířivkou je možnost snadného přesunu. U nafukovacích vířivek je manipulace snadná a vířivka je mobilní. Vířivku můžete umístit domů do koupelny, můžete si ji nafouknout na balkon nebo postavit venku na zahradě. Vířivku můžete mezi jednotlivými místy snadno přesouvat. V létě můžete mít vířivku na zahradě, v zimě si ji můžete přesunout domů. Skořepinová vířivka manipulaci neumožňuje. Už při zakoupení a instalaci si musíte vybrat, kde bude vířivka stát. V případě, že máte jasno o tom, kde chcete, aby vířivka celoročně stála, určitě vám nic nebrání v jejím zakoupení.

Pořizovací náklady stojí na straně nafukovacích vířivek

Často hraje zásadní roli při zakoupení vířivky její pořizovací cena. Pokud se podíváte do jakéhokoliv katalogu, zjistíte, že pořizovací cena nafukovací vířivky je mnohem nižší než u té skořepinové. Nafukovací vířivky můžete koupit již okolo 10.000,- Kč, za skořepinovou dát minimálně částku pohybující se okolo 80.000,- Kč. Přemýšlíte nad zakoupením skořepinové vířivky, protože si myslíte, že vedle vysoké pořizovací ceny získáte nižší provozní náklady? Tak tady pozor. Provozní náklady skořepinových vířivek jsou vyšší než u těch nafukovacích. Už v tomto bodě se řada z vás nakloní na stranu vířivek nafukovacích. Na druhou stranu mají skořepinové vířivky i své výhody, na které by se nemělo zapomínat. Jaké výhody to jsou?

Vířivé vany, ať už jednodušší nafukovací nebo mnohem sofistikovanější s akrylátovou vanou, můžete umístit na terasu, k bazénu, pod pergolu nebo kamkoliv do zahrady,“ říká specialista na vířivky Jakub Nováček ze společnosti Mountifield. Zdroj citace: https://www.mountfield.cz/poradna/virivky-bubliny-pro-zdravi-i-zabavu

Skořepinové vířivky mají delší životnost

Jednou z výhod dražších skořepinových vířivek je jejich delší životnost. Do skořepinových vířivek sice musíte vložit více financí, ale mohou se vám vrátit. Skořepinové vířivky jsou vyrobeny z pevného plastu – akrylátu, který je odolný vůči opotřebení a víceméně i proti průrazu. Nemusíte se bát, že byste si skořepinovou vířivku nějak prořízli nebo jinak zničili. Nafukovací vířivky jsou sice již vyrobeny z poměrně odolných materiálů, ale i tak nedosahují takové odolnosti jako skořepinové.

domaci virivka skorepinova scaled

Jak je to s celoročním provozem vířivek?

U názorů na celoroční využívání těchto vířivek nenajdete jasnou odpověď. Někteří tvrdí, že je skořepinová vířivka lepší, pokud ji chcete využívat i v zimě, jiní zase tvrdí, že i nafukovací vířivku, můžete v zimě použít. Celoroční provoz je možný u obou typů vířivek. U skořepinových vířivek nebudete potřebovat nic další a budete si moci dopřát relaxaci na zasněžené zahradě nebo v zimní zahradě. Nafukovací vířivky potřebují v zimě speciální vybavení. Budete potřebovat například speciální podložku, která bude zabraňovat nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Na druhou stranu ohřev vody je i v tomto typu vířivky zabudován, takže se nemusíte bát, že byste se koupali ve studené vodě. U nafukovacích vířivek si pohlídejte typ filtrace. Často se využívá kartušová filtrace, která vyžaduje oproti pískové filtraci větší údržbu.

Chcete, aby se dala vířivka přizpůsobit? Ohlédněte se po skořepinové variantě.

Rozdílů mezi skořepinovými a nafukovacími vířivkami je poměrně hodně. Jedním z nich je přizpůsobivost vířivky. Skořepinové vířivky, na rozdíl od nafukovacích vířivek, umožňují nejen přesnou výrobu na míru, ale možnost zvolit si počet trysek. Ve skořepinových vířivkách bývá zabudované rádio nebo osvětlení. Nafukovací vířivky jsou již bez možnosti úprav. Jak se vířivka vyrobí, tak se po nafouknutí postaví. Dalším rozdílem je pak pohodlí. U skořepinových vířivek bývají pohodlnější sedátka nebo lehátka.  Tento nedostatek v pohodlí se dá odstranit, pokud si dokoupíte nafukovací sedátka nebo opěrky hlavy.

Jak ý je rozdíl mezi whirlpool a vířivkou?

Jediný společný rys mezi whirlpoolem a vířivkou je masáž vodou. Jinak jsou zcela odlišné. Whirlpool se často zaměňuje právě s vířivkou. Whirlpool je na rozdíl od vířivky spíše prostorný bazének, do kterého si můžete pohodlně sednout nebo dokonce i lehnout. Vířivé trysky a pohodlné sedačky umožňují plně využít výhody hydroterapie. Tedy terapie vodní masáží.

Závěr a doporučení vířivky

A jsme na úplném konci. Poradili jsme vám? Výběr typu vířivky bude na vás, ale měli byste o koupi vířivky uvažovat. Má spoustu zdravotních benefitů, které můžete čerpat i vy. Vířivky jsou cenově dostupné a nepotřebují ani příliš prostoru. Abyste si mohli pořídit vířivku, nemusíte nutně vlastnit prostorný dům. Nemusíte mít ani statisíce na výplatu, abyste si mohli tento luxus dopřát. Posilujte své zdraví a relaxujte zároveň.

Čtenáři v souvislosti s tímto tématem vyhledávají také: jaky je rozdil mezi nafukovacimi virivky, rozdil mezi virivkou a masazni vanou, rozdíl mezi vířivek a hydromasážních bazénů, viřivka s protiproudem.

Příbuzné články

O webu

SvetRelaxu.cz je odborník na relax vašeho těla s nejširším přehledem sortimentu na českém trhu. Naši experti vám poradí, jak správně odpočívat. Odpočinek v sauně nebo vířivce pohladí vaše smysly a dodá organismu energii.

Menu SvětRelaxu.cz